Rankdarbių dirbtuvėlės, meno terapija –molinių žaisliukų gamyba

Šeštadienio popietę vyko VŠĮ ,,Gerumo rankos“ Kalėdinės meno dirbtuvėlės.  Šv. Antano-Paduviečio bažnyčios parapijos namus aplankė menininkė Joana, kuri dalinosi savo lipdymo iš molio patirtimi su gausiai susirinkusiais vaikais ir savanoriais. Ši menininkė savo vizitu džiugina jau ne pirmą kartą ir jaunimą nuoširdžiai moko lietuvių liaudies tradicijų.

Kaip žinia vaikai turi neišmatuojamą kiekį kūrybinio potencialo; turi lakią vaizduotę, yra gyvybingi, turi daugybę idėjų ir neribotas galimybes. Meno terapijos pagalba žmogus gali būti savimi ir perteikti savo vidų. Lipdymas reikalauja rankų miklumo bei proto išradingumo. Be to vaikui sukuria sąlygas pačiam atrasti nuostabų pasaulį, kuriame jis gali augti ir jaustis laimingas. Todėl paprasti molio gabalėliai po keleto valandų virto nuostabiais Kalėdiniais stebuklais – angelais. Kiekvienas kūrinys tapo vaiko vidinio pasaulio atspindys ir meilės artimui išraiška. Šiais angeliukais vaikai pradžiugins vienišus Kaune gyvenančius žmones, kuriuos lankys Kalėdiniu laikotarpiu.

Šis jaukus pabūvimas kartu puikiai tinkamas Adventiniu laikotarpiu – džiaugaus susikaupimo laiku. Vaikai turėjo progą ne tik pabūti su draugais, nurimti, turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir pamąstyti apie vienišus žmones, kuriems ypatingai šiuo metu reikia pagalbos ir meilės.