Vaikų ir jaunimo vasaros stovykla 2017

Prabėgus lygiai mėnesiui po jau tradicija tapusios vaikų ir jaunuolių vasaros stovyklos, skubame dalintis nepamirštamomis akimirkomis! Jau penktoji vasaros stovykla vyko Panoterių kaime, Pocynės sodyboje. Išviso stovykloje dalyvavo net 55 dalyviai iš Kauno, Jonavos bei Bukonių kaimo.

Šios stovyklos metu netrūko staigmenų ir svečių! Pirmąją dieną įsikūrėme stovyklavietėje ir susipažinome. Taip pat draugiškai nutarėme stovyklos taisykles bei kiekvieno stovyklautojo pareigas. Jau pirmąją naktį visų laukė išbandymas – krikštynos, kurias surengė stovyklos vadovai.

Antroji diena prasidėjo ryto mankšta ir malda. Po sočių pusryčių ruošėmės strateginiam žaidimui – „Bitės ir širšės“, kuris paliko neišdildomą įspūdį! Taip pat vyko pasiruošimas šv. Mišioms Panoterių bažnytėlėje. Vakare vaikai sulaukė savo draugo iliuzionisto Modesto Petriko, kuris nustebino magiškais triukais bei smagiais improvizaciniais žaidimais. Na, o vakarienei mus aplankė nuostabios geradarės Jolantas Jasinskaitė ir Ingrida Rugienė, kurios atvežė Bzz picų bei ledų! Labai dėkojame už Jūsų nesibaigiantį gerumą 🙂 Dienos finale vyko vyresniesiems naktinis žygis per pelkes bei miškus. Jaunuoliai grįžo tik paryčiais su labai geromis emocijomis bei šlapiomis kojytėmis.

Trečiadienis prasidėjo nuo kelionės į Achemos gamyklą Jonavoje. Nuoširdžiai dėkojame Jonavos rajono savivaldybei už suteiktą nemokamą transportą mūsų stovyklautojams. Achemoje sužinojome apie bendrovę bei kokio reikia išsilavinimo bei asmeninių savybių, norint tapti kolektyvo dalimi. Visi smalsiai uždavinėjo darbuotojams klausimus bei domėjosi įsidarbinimo galimybėmis. Po kelionės turėjome biblijos mokymus, kurias vedė viešnios iš Kretingos. Visi gavome dovanų šv. Raštą. Taip pat pas mus atvyko fotografas Martynas Plepys, kuris vedė fotografijos plenerą bei supažindino su fotografijos subtilybėmis. Visi stovyklos dalyviai galėjo pasidaryti nuotraukas su momentiniu fotoaparatu bei paklausti įvairių patarimų, susijusių su fotografija. Vakarą vainikavo Taize pamaldėlės. Sutemus visų laukė staigmena – diskoteka su pačiu geriausiu Dj Faustu.

Ketvirtoji diena – sporto diena, kurią organizavo mūsų vyriausieji stovyklos dalyviai. Jaunuoliai noriai rengė užduotis ir jiems puikiai pavyko įtraukti net stovyklos vadovus. Po pietų mus aplankė Darius Dzedulionis su žmona Jovita bei atvežė nepaprasto skonio pyragus ir popcornus gaminantį aparatą. Mūsų svečiai bendravo su stovyklotaujais bei dalijosi gyvenimiška patirtimi. Labai džiaugiamės, kad mus aplankė majoras Edgaras Birvinskas ir supažindino su Lietuvos kariuomene bei karjeros perspektyvomis. Už pagalbą organizuojant šį susitikimą dėkojame plk. ltn. Aleksėjui Gaiževskiui. Jau sutemus turėjome susitaikymo pamaldas, kurių metu visi norintys galėjo pasikalbėti su kunigu bei atlikti išpažintį. Esame dėkingi kun. Klebonui Tomui Trečiokui už nuolatinę pagalbą bei draugystę. Paskutinį vakarą visi keliavome į pirtį ir kubilą.

Paskutinioji diena buvo kitokia, nes visi supratome, jog vasaros stovykla baigėsi. Padėjome stovyklos šeimininkas nešti malkas bei sutvarkyti sodybą. Taip pat buvo apdovanotos geriausios ir sportiškiausios komandos. Prieš kelionę namo visi gavo stovyklos diplomus bei rėmėjų dovanas. Visos stovyklos metu mus džiugino geras oras bei nuostabūs žmonės, kurie prisidėjo, kad ši stovykla įvyktų:

Už piniginę paramą bei higienos priemones dėkojame Callcredit kolektyvui- Jūs esate nuostabūs ir vis nenustojate mūsų džiuginti.

UAB „Kačergės Vingis” direktorei Jolantai Jasinskaitei už visą visą maistą ir skanėstus. Jūsų gerumas yra pavyzdys visiems, be Jūsų mes niekaip, ačiū, kad esate ir taip mumis rūpinatės!

Ingridai Rugienei už pagalbą ieškant rėmėjų ir skanėstus. Labai džiaugiamės, kad esate su mumis!

Dariui ir Jovitai Dzedulioniams už labai saldų vizitą bei gerą laiką kartu.

Lazdijų duonos direktoriui Egidijui Jurkevičiui už labai skanius kepinius, kuriais džiaugėmės visos stovyklos metu.

UAB „Kaisa&Co” už dešreles, kurių užteko ir vaikams į namus.

Už finansinę paramą Grąžinos Buckiūnienės įmonei bei Aušrai Joniūnienei.

Bzz pica vadovui Tomui už labai skanią vakarienę.

Ritai už ledus!

Genutės uogienėms už saldų derlių!

Jolantai Kuzminienei iš UAB „Varėnos pienelis” už varškytę.

Rimai Povilaitienei už fantastišką mėsos produkciją!

Jolantai Birsėnienei už marinuotus agurkėlius!

Janinai Gobužienei už visokeriopą palaikymą ir skanias daržoves.

Jolantai Kokmanaitei už rūbelius vaikams bei daržoves!

Šie metai mums labai ypatingi, nes sulaukėme tiek daug geradarių, kurie neliko abejingi ir prisidėjo prie VšĮ „Gerumo rankos” iniciatyvų. Šypsomės, džiaugiamės ir visiems labai dėkojame.

Gera daryti gerą!

Kelionė į Taize miestelį!

Mūsų kelionė prasidėjo Kaune, kuomet visi susirinkome prie prie šv. Antano Paduviečio bažnyčios, pamatėme kelionės draugus, savanorius ir po bendros maldos leidomės į tolimąjį kelią. Pirmiausia važiavome į Prahą. Ten praleidome visą dieną, aplankėme gražių vietų, pirkome dovanas tėveliams, leidome laiką kartu. Buvome tikri turistai! Na, o aplankę šį miestą, pasigrožėję jo nuostabiais vaizdais, kelionę tęsėme toliau. Antrasis sustojimas buvo Šveicarija, Ženevos miestas. Ženevoje aplankėme senamiestį, garsiąją prieplauką, kurioje yra įspūdingo dydžio fontanas. Mūsų kelionės tikslas – Taize miestelis Prancūzijoje. Atvykę buvome labai maloniai priimti, džiaugiamės, kad ten savanoriauja lietuviai, kurie suteikė pačią svarbiausią informaciją. Taize nuo septyniolikos metų jaunuoliai turėjo susirasti darbą, kuris turėtų pridėtinę vertę Taize bendruomenei. Vieni užtikrino tvarką bažnyčioje, kiti dirbo su jaunesniais vaikais arba padėdavo Oyak parduotuvėje. Taize susipažinome su jaunimu iš viso pasaulio. Smagu pažinti įvairias kultūras, susirasti draugų. Kiekvienas sutiktas žmogus tau šypsosi, yra labai paslaugus ir draugiškas. Džiugu, kad buvo galima susipažinti su Taize bendruomenės vienuoliais, klausytis jų mokymo. Liepos 6- ąją dieną visi lietuviai giedojome Lietuvos Respublikos himną. Džiaugiamės, kad savo šalies tradicijas galime skleisti net būdami labai toli nuo Lietuvos. Taize išmokome nuostabių giesmių įvairiausiomis kalbomis, pagilinome anglų kalbos žinias, išmokome gyventi bendruomenėje. Buvo liūdna išsiskirti su draugais, su kuriais taip susibendravome ir tiek daug patyrėme. Per visą kelionę patyrėme labai daug emocijų ir įspūdžių. Tai buvo tikrai nepakartojama! Pakeliui namo aplankėme Prancūzijos miestelį Besancon bei Vokietijos sostinę Berlyną. Tai nuostabūs miestai, į kuriuos tikrai norėtusi sugrįžti. Nuoširdžiai dėkojame mūsų savanoriams Simui, Faustui ir Donatui, kurie puikiai vairavo ir užtikrino vaikų saugumą kelionės metu bei skleidė gerą nuotaiką bei pozityvumą. Už dalinį finansavimą dėkojame Kauno miesto savivaldybei bei UAB „Kauno keliai“. Jūsų parama padėjo įgyvendinti šią nuostabią kelionę.

Vasaros stovyklos „Mano kelias’16” nuotraukų peržiūra

Praėjus kelioms savaitėms po VšĮ „Gerumo rankos” organizuojamos vasaros stovyklos, susitikome pasidalinsi įspūdžiais ir nuotraukomis. Džiaugiamės, kad į susitikimą atvyko ir stovyklos generalinė rėmėja Jolanta, kuriai turėjome galimybę padėkoti už įgyvendintą stovyklą. Susitikimo metu žaidėme įvairiausius žaidimus, žiūrėjome stovyklos filmuką bei nuotraukas. Po visų veiklų visus nudžiugino nuostabi, tikra itališka lazanija, kurią pagamino VšĮ „Hope for football” įkūrėjas Stefano. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir kūrusiems puikią nuotaiką! Iki kitų susitikimų!

Vasaros stovykla „Mano kelias’16”

VšĮ „Gerumo rankos“ rugpjūčio 8-13 dienomis organizavo jau gražia tradicija tapusią vaikų ir jaunuolių vasaros stovyklą, pavadinimu „Mano kelias“. Toks pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai, nes visos stovyklos metu buvo galima susipažinti su įvairių profesijų atstovais, klausytis jų gerųjų pavyzdžių bei vadovautis Švento rašto mokymais. Šiais metais stovykloje buvo rekordinis dalyvių skaičius, net 50 vaikų bei 12 stovyklos vadovų. Vaikai buvo iš Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos bei Bukonių.

Pirmoji stovyklos prasidėjo dar Kaune prie šv. Antano parapijos namų. Ten stovyklautojų laukė didžiulis autobusas, kuris visus nuvežė į Lazdijų rajone esančią kaimo turizmo sodybą „Vilija“. Atvykę į stovyklavietę buvome maloniai nustebinti mūsų nuolatinės rėmėjos, UAB „Kačergės vingis“ direktorės Jolantos Jasinskaitės vaišėmis. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų rūpestį, gerumą ir supratingumą. Taip pat visus džiugino nuostabūs ir labai skanūs Egidijaus Jurkevičiaus duonos kepiniai. Elvyrai Naujalienei, ūkininkui Arūnui Žėkui, Janinai Guobužienei siunčiame šilčiausią padėką ir linkėjimus už gausias vasaros gėrybes, esate nuostabūs!. Pasistiprinę po kelionės žaidėme įvairius susipažinimo žaidimus, įsikūrėme bei susipažinome su stovyklos taisyklėmis bei programa.

Kiekvieną stovyklos rytą pradėdavome mankštele, kad būtume žvalūs visą dieną. Taip pat ses. Donata pravedė nuostabią katechezę apie galimą gyvenimo kelią, ir davė užduotį grupelėms nupiešti kelią, kurį vėliau sujungsime į vieną. Tai padėjo ugdyti kūrybiškumą bei meninius jaunuolių gebėjimus. Vakare visi stovyklos dalyviai sulaukė net dviejų staigmenų, kurios buvo itin malonios. Pirmoji iliuzinisto Modesto Petriko programa į kurią buvo įtraukti dauguma stovyklos dalyvių. Pasirodymo metu netrūko juoko, šypsenų bei audringų plojimų. Vaikai drąsiai klausinėjo apie iliuzionisto profesiją, sudėtingiausius triukus bei prašė autografų. Visai sutemus DJ Faustas pristatė savo profesiją ir stovyklavietėje padarė tikrą diskoteką. Šokių aikštelė buvo perpildyta, o mažieji stovyklautojai negalėjo atplėšti akių nuo Fausto bei vis bandė suprasti kaip yra miksuojamos dainos ir ką reiškia šviečiantys mygtukai. Labai dėkojame Modestui ir Faustui, kad atvyko ir savo buvimu pavertė stovyklą tiesiog magiška.

Trečioji stovyklos diena buvo išskirtinė, nes vadovų rolę perėmė vyresnieji stovyklautojai. Paugliai birželio mėnesį vykusios stvyklos metu sugalvojo programą, kurią su mūsų pagalba įgyvendino Lazdijuose. Labai džiaugiamės ir didžiavomės jaunuoliais, kurie taip nuoširdžiai ir atsakingai priėmė šį iššūkį bei viską atliko nepriekaištingai. Taip pat sulaukėme VšĮ „Hope for football“ narių Stefano ir Kristinos, kurie svariai prisidėjo prie stovyklos. Džiaugėmės, kad Stefano pavyzdys ir meilė futbolui užkrėtė ir stovyklautojus. Vakare jaunieji stovyklos vadovai suorganizavo lobių ieškojimą, kurį laimėjo patirtis ir greitis – „Ex vadovai“. Visą dieną vainikavo talentų pasirodymai. Džiugu, kad turime tiek daug gabių vaikų, kurie šoka, dainuoja, nuostabiai piešia, sportuoja ar tiesiog domisi istorija.
Pasieniečiai, tai dar viena profesija, kuri buvo daugumai stovyklautojų nežinoma ir svetima. Džiaugiamės, kad pasienio pareigūnai sutiko atvykti į mūsų stovyklą, pristatė naudojamą techniką bei savo didžiausius pagalbininkus – šunis. Visi stebėjome įspūdinga šunų pasirodymą, jų paklusnumą šeimininkams bei galėjome išbandyti pareigūnų rūbus, ginklus bei užduoti norimus klausimus. Pareigūnai noriai papasakojo ką reikia daryti, norint ginti savo Tėvynės sienas. Pasistiprinę keliavome į žygį, kurį įveikė tik patys stipriausi. Kiekvienas galėjo pagalvoti apie savo gyvenimo kelią bei ateitį, kurią kuriame mes patys.

Priešpaskutinę dieną visų laukė olimpinės žaidynės, kuriose buvo galima išbandyti jėgas krepšinio, futbolo, kvadrato ar bėgimo rungtyse. Kiekvienas suprato, kad norint siekti aukščiausių rezultatų, reikia labai daug treniruotis ir dirbti, nes įgūdžiai savaime neatsiranda. Po aršių varžybų vykome į Metelių regioninį parką, kuriame buvo labai šiltai priimti. Ten turėjome puikų pikniką bei laiką kartu. Taip pat sužinojome, kad vėžliai gyvena Lietuvoje bei jų yra gausu Dzūkijoje. Labai dėkojame visam Metelių regioninio parko personalui už tokią jaukią viešnagę. Paskutinis lankytinas objektas buvo Metelių apžvalgos bokštas, kuris tapo iššūkiu bijantiems aukščio. Nuo šio bokšto atsiveria nuostabi Dzūkijos panorama. Už transportą dėkojame Lazdijų merui Artūrui Margeliui. Paskutinį stovyklos vakarą vainikavo Taize pamaldėlės.

Paskutinę dieną netrūko šurmulio bei ašarų, nes visiems teks atsisveikinti. Iš tiesų stovykloje vaikai susirado naujų draugų ir labiau pažino tuos, kurie jau yra nepirmą kartą mūsų organizuojamose stovyklose. Džiaugiamės, kad stovykloje savanoriavo nuostabūs vadovai Sonata, Marius, Edgaras, Kristina, Stefano, Simas ir Rimas. Jūsų pagalbą tiesiog neįkainojamą, nuoširdžiai Jums dėkojame. Iki kitų susitikimų!

Projektą dalinai finansavo Kauno miesto savivaldybė.

Vaikų vasaros stovykla „KARTU“

KARTURugpjūčio 3 – 7 dienomis, VŠĮ „Gerumo rankos“ organizavo trečiąją vasaros stovyklą, kurioje vaikai galėjo džiaugtis vasaros malonumais bei susirasti naujų draugų. Visas dienas stovyklautojus džiugino puikus oras bei įdomi programa. Atvykę į kaimo turizmo sodybą „Pocynė“ visi vaikai buvo suskirstyti  į komandas, susipažino bei jaukiai įsikūrė. Stovykloje kiekviena komanda turėjo rinkti taškus už tam tikras užduotis, padarytus gerus darbus bei paslaugumą. Pirmoji diena buvo apie pasaulio sukūrimą, todėl vaikai klausė pamokėlių, žaidė įvairius žaidimus ir patys ruošė vaidinimus. Žinoma kiekviena stovyklos diena prasidėdavo ir pasibaigdavo su maldele.

Antroji diena buvo susijusi su vaikų talentais. Stovyklos dalyviai klausėsi pamokėlės apie įvairius talentus, sužinojo, kad negalima vienas kito talento smerkti, o tiesiog reikia visada vienas kitą palaikyti. Taip pat dalyvavome šventose Mišiose bei bandėme įveikti scenos baimę ir sudalyvauti talentų konkurse. Tikrai ne vienam drebėjo kojytės, o kai kurie pabijojo užlipti ant scenos, tačiau išvydome tikrai nuostabių vaikų talentų. Klausėmės dainų, grožėjomės įvairiais šokių stiliais, mėgavomės piešiniais bei klausėmės pasakojimų apie dinozaurus. Stovyklos vadovų komanda taip pat parengė šmaikštų pasirodymą ir palinksmino vaikus improvizuotu kulinarų šou. Vakarą vainikavo iliuzionisto Modesto Petriko pasirodymas. Neeilinio talento savininkas mielai dalijosi savo patirtimi ir atsakinėjo į vaikų klausimus bei išmokė keletą šmaikščių triukų.

Sportas vienas mėgstamiausių vaikų užsiėmimų stovyklos metu. Trečiąją dieną vyko Olimpinės žaidynės ir vaikai galėjo papildyti savo komandos taškų kraitį. Užduotys buvo labai skirtingos, todėl kiekvienas turėjo galimybę išreikšti save. Žaidėme tinklinį, varžėmės  estafetėse bei turėjome įveikti komandines užduotis. Olimpinės dienos dalyviai gavo labai skanius ir atgaivinančius prizus – ledus. Žinoma, vaikams labai svarbu maudytis, todėl lepinant vasariškiems orams maudynių tikrai netrūko. Taip pat labai įdomi bei įsimintina veikla buvo žygiai, o vienas iš jų naktinis. Žygių metu vaikai turėjo padėti vieni kitiems bei įveikti kai kurias baimes.

Labai džiaugiamės, kad mūsų organizuojamoje stovykloje vyko Taize pamaldėlės, viktorina, lobio ieškojimas, darbo terapija bei kitos veiklos. Visos stovyklos metu vyko glaudus bendravimas tarp vadovų ir vaikų. Tikrai tiek maži, tiek dideli pasisėmė patirties bei svarbiausia susirado naujų draugų.

Džiaugiamės, kad prie VŠĮ „Gerumo rankos“ iniciatyvų prisideda savanoriai, rėmėjai bei geri žmonės. Labai norime visiems padėkoti, kad neliekate abejingi, o padedate gerus darbus daryti drauge. Už skanias sultis ir vaišes dėkojame „Tymbark“ bei Rolandui Terentjevui. Įvairiais skanėstais mus džiugini „Cup Cake“ skanėstų krautuvėlės vadovė Vaida Girdauskaitė. Tariame nuoširdų ačiū mėsininkei Rimai Povilaitienei bei „Garliavos duona“ direktoriui Andriui Railai. Stovykloje vaikus galėjome palepinti skaniais tortais ir už juos esame labai dėkingi „Kačergės vingis“ direktorei Jolantai Jasinskaitei. Taip pat ekologiškomis daržovėmis mus parėmė Janina Guobužienė. Visų rėmėjų  parama mums reiškia labai, labai daug.

Stovyklos metu labai susidraugavome su vaikais, todėl stengsimės susitikinėti kiekvieną sekmadienį ir stiprinti mūsų draugystę. Mums labai svarbu, kad vertybes, kurias puoselėjome stovykloje vaikai pritaikytų kiekvieną dieną ir jomis vadovautųsi. Vaikai yra mūsų ateitis, todėl neformalus ugdymas remiantis krikščioniškomis vertybėmis yra vienas iš mūsų prioritetų. Būkime KARTU.