Gerumo diena 2019

Saulėtą balandžio 17 d. popietę VšĮ „Gerumo rankos“ jaunimas ( 25 jaunuoliai ir 5 savanoriai-vadovai) sudalyvavo Pagalbos namuose tarnybos organizuotoje gerumo akcijoje „Praktinio gerumo diena 2019“, aplankė vienišus senolius namuose.

Jaunimas tapo savanoriais vienai dienai ir išdrįso padovanoti tą dieną kitam, atlikdami gerumo darbus. Prieš tai buvo ruoštasi seneliams mini dovanėlės, pačių vaikų numarginti kiaušiniai didžiajai šventei.

VšĮ „Gerumo rankos“ savanoriaujantis jaunimas buvo susiskirstytas į grupeles ir iškeliavo pas vienišus, senus ir/ar sergančius senelius – padėjo pasiruošti Šv. Velykoms. Padėjo namų ruošoje, įkvėpė žmonėms tikėjimo ir vilties ir šnekučiavosi apie artėjančias Šv. Velykas, pasidalino šventine nuotaika ir savo gamybos margučiais.

Seneliams svarbiausia buvo jog juos kažkas aplankė, skyrė dėmesio ir tiesiog šiltai bendravo. Kaip vienas iš aplankytojų minėjo „Ačiū Jums už viską, bet labiausiai noriu padėkoti, jog apsilankėte pas mane ir leidote pasijusti nebe vienišu ir reikalingu“. Patys jaunuoliai padarę gerą darbą iš senelių namų išėjo su geromis emocijomis ir naujais potyriais.

Pargrįžusių jaunuolių Pagalbos namų tarnyba laukė su vaišių stalu. Taip pat, už atliktus gerus darbus jaunuoliai gavo pažymėjimus ir laukė staigmena! Buvo suorganizuota filmo peržiūra su taip jaunimui mėgstamais čipsais ir cola 🙂

Dar kartą AČIŪ gausiai susirinkusiam jaunimui, kad nepatingėjo ir sudalyvavo tokioje gerumo alcijoje! Taip pat AČIŪ tariame už dalinį projekto finansavimą Kauno miesto savivaldybei!

„Gera daryti gerą!“

Uždek viltį 2018

Jau penktus iš eilės organizuojame socialinę akciją “Uždek viltį’18”, kurios metu tvarkome apleistus kapelius. Mūsų komanda pasiskirstė į grupeles ir iš viso buvo sutvarkyta net 26 apleisti kapeliai, pasimelsta už mirusiuosius.

Džiaugiamės, kad kiekvienais metais savanorių būrys vis didėja ir kartu padarome vis daugiau gerų darbų.

Gera daryti gerą!

Dviračių žygis Birštone!

Paskutinį rugsėjo savaitgalį nepabijojome lietaus ir aplankėme itin gražias Lietuvos vietoves. Mūsų maršrutas Birštonas – Prienai – Nemajūnai – Birštonas siekė net 39 km! Jį įveikė net ir patys mažiausieji.

Šioje kelionėje ne tik gerėjomės gražiais vaizdais, bet ir susipažinome su dzūkų kultūra, o Nemajūnų bendruomenės patalpose vaišinomės tikromis dzūkiškomis bandomis! Visiems tai buvo nauji skoniai, o sužinoją receptą pabandysime pasigaminti ir kitų susitikimų metu.

Žinoma, ši kelionė nebūtų įvykusi be šauniųjų geradarių ir savanorių. Prieš kiekvieną kelionę mums didžiausias iššūkis – transportas. Kadangi savo transporto neturime, nuolat prašome savo draugų, kad paskolintų. Šį kartą mūsų savanoriai Milda ir Justas suorganizavo net su autobusėlius, kurie vežė ir vaikus ir dviračius. Taip pat mums visada padeda sesutės pranciškonės bei SoundsGood.lt komanda! Esate mūsų išgelbėtojai ir didžiausi geradariai.

Ačiū visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šios kelionės. Dviračių žygis dalinai finansuojamas jaunimo reikalų departamentas prie SADM.

#geradarytigerą
#gerumorankos
#mūsųjaunimassportuoja
#šimtmečiojaunimas

Tinklinis ir magiška pažintis su Kaunu!

Šiandien, liepos 11 d. ,turėjo būti eilinė tinklinio diena, tačiau visi kartu šiek tiek “paturbinome” programą ir mėgavomės ne tik puikiu oru, bet ir žymiausiomis Kauno vietomis.

Iš pačio ryto viešuoju transportu vykome prie Žalgirio arenos žaisti tinklinį. Mūsų šaunioji savanorė Ina mokė mažiausius servuoti ir atmušti kamuolį. Taip pasiskirstę komandomis žaidėme kol nebeturėjome jėgų. Taip pat sulaukėme svečių iš Kauno miesto savivaldybės, kurie mūsų vasaros užsiėmimus išrinko vienus įdomiausių Kauno mieste ir visai netrukus pasidalinsime filmuku apie mūsų veiklą.

Po intensyvaus mačo turėjome grįžti į parapijos namus, tačiau vaikai pasvajojo, kad norėtų papietauti picerijoje, tad vadovės išgirdo jų norą ir visi kartu nuvyko Pas Paolo į piceriją. Ten mus labai nuoširdžiai ir svetingai priėmė visas kolektyvas. Labai jiems dėkojame už visas saldžias vaišes ir labai labai skanias picas.

Taip pat šiandien mus aplankė iliuzionistas Modestas Petrikas, kuris stebino savo magiškais triukais bei noriai atsakinėjo į vaikų klausimus apie savo profesiją.

Visi kartu nusprendėme, kad turime apžiūrėti taip Kauno miestą išgarsinusį Laisvės karį, todėl mėgaudamiesi geru oru nuvykome iki Kauno pilies. Ten patys mažiausieji pamatę pilį labai norėjo joje ir apsilankyti, o ten sužinojome, kad mūsų grupei įėjimas nieko nekainuos. Šiandien sutikome itin daug geraširdžių žmonių, kurie taip pat prisidėjo prie vaikų vasaros užimtumo.

Grįžę į parapijos namus dar pasistiprinome ir pagaliau sutvarkėme su pačiais ištvermingiausiais vaikais mums dovanotus rūbus. Dauguma vaikai išsidalino ir parsinešė namo, tačiau taip pat liko itin daug rūbų suaugusiems. Jei kas žino kam jie praverstų – mielai perduosime.

Ačiū visiems, kurie šią dieną buvo su mumis. Super gera daryti gerą!

#gerumorankos #iniciatyvosKaunui

Išvyka pas Žaną Talandį

Birželio 29 d. susitikimas su Žanu Talandžiu  įsiminė ne tik vaikams, bet ir vadovams. Kiekvienas dalyvis parsivežė namo dvasinių dovanų ir įkvėpimo.

Kelionę iš Kauno į Padubysio kaimą pradėjome malda. Taip pat kelionės metu stengėmės geriau pažinti vienas kitą. Atvykę į Žano sodybą buvome pakviesti užlipti į netoliese esančią kalvą, kur mus pasitiko nuostabūs žirgai. Taip pat kiekvienas dalyvis papasakojo, ką labiausiai mėgsta veikti laisvalaikiu.

Vėliau mus labai šiltai priėmė Žano šeima, vaišino savos gamybos sūriais ir virta koše. Netrūko pašnekesių ir įkvepiančių istorijų. Žanas papasakojo savo asmeninius išgyvenimus ir kaip pavyko sukurti jį supančią bendruomenę. Visi kartu norėjome prisidėti prie gerų darbų, tad padėjome sunešti malkas.

Taip pat apžiūrėjome apylinkes, kur galėtume rengti kitų metų vasaros stovyklą. Šis kraštas mums paliko neįkainojamus įspūdžius ir tikimės, kad dar ne kartą sugrįšime!

#geradarytigera