Vaikų vasaros stovykla „KARTU“

KARTURugpjūčio 3 – 7 dienomis, VŠĮ „Gerumo rankos“ organizavo trečiąją vasaros stovyklą, kurioje vaikai galėjo džiaugtis vasaros malonumais bei susirasti naujų draugų. Visas dienas stovyklautojus džiugino puikus oras bei įdomi programa. Atvykę į kaimo turizmo sodybą „Pocynė“ visi vaikai buvo suskirstyti  į komandas, susipažino bei jaukiai įsikūrė. Stovykloje kiekviena komanda turėjo rinkti taškus už tam tikras užduotis, padarytus gerus darbus bei paslaugumą. Pirmoji diena buvo apie pasaulio sukūrimą, todėl vaikai klausė pamokėlių, žaidė įvairius žaidimus ir patys ruošė vaidinimus. Žinoma kiekviena stovyklos diena prasidėdavo ir pasibaigdavo su maldele.

Antroji diena buvo susijusi su vaikų talentais. Stovyklos dalyviai klausėsi pamokėlės apie įvairius talentus, sužinojo, kad negalima vienas kito talento smerkti, o tiesiog reikia visada vienas kitą palaikyti. Taip pat dalyvavome šventose Mišiose bei bandėme įveikti scenos baimę ir sudalyvauti talentų konkurse. Tikrai ne vienam drebėjo kojytės, o kai kurie pabijojo užlipti ant scenos, tačiau išvydome tikrai nuostabių vaikų talentų. Klausėmės dainų, grožėjomės įvairiais šokių stiliais, mėgavomės piešiniais bei klausėmės pasakojimų apie dinozaurus. Stovyklos vadovų komanda taip pat parengė šmaikštų pasirodymą ir palinksmino vaikus improvizuotu kulinarų šou. Vakarą vainikavo iliuzionisto Modesto Petriko pasirodymas. Neeilinio talento savininkas mielai dalijosi savo patirtimi ir atsakinėjo į vaikų klausimus bei išmokė keletą šmaikščių triukų.

Sportas vienas mėgstamiausių vaikų užsiėmimų stovyklos metu. Trečiąją dieną vyko Olimpinės žaidynės ir vaikai galėjo papildyti savo komandos taškų kraitį. Užduotys buvo labai skirtingos, todėl kiekvienas turėjo galimybę išreikšti save. Žaidėme tinklinį, varžėmės  estafetėse bei turėjome įveikti komandines užduotis. Olimpinės dienos dalyviai gavo labai skanius ir atgaivinančius prizus – ledus. Žinoma, vaikams labai svarbu maudytis, todėl lepinant vasariškiems orams maudynių tikrai netrūko. Taip pat labai įdomi bei įsimintina veikla buvo žygiai, o vienas iš jų naktinis. Žygių metu vaikai turėjo padėti vieni kitiems bei įveikti kai kurias baimes.

Labai džiaugiamės, kad mūsų organizuojamoje stovykloje vyko Taize pamaldėlės, viktorina, lobio ieškojimas, darbo terapija bei kitos veiklos. Visos stovyklos metu vyko glaudus bendravimas tarp vadovų ir vaikų. Tikrai tiek maži, tiek dideli pasisėmė patirties bei svarbiausia susirado naujų draugų.

Džiaugiamės, kad prie VŠĮ „Gerumo rankos“ iniciatyvų prisideda savanoriai, rėmėjai bei geri žmonės. Labai norime visiems padėkoti, kad neliekate abejingi, o padedate gerus darbus daryti drauge. Už skanias sultis ir vaišes dėkojame „Tymbark“ bei Rolandui Terentjevui. Įvairiais skanėstais mus džiugini „Cup Cake“ skanėstų krautuvėlės vadovė Vaida Girdauskaitė. Tariame nuoširdų ačiū mėsininkei Rimai Povilaitienei bei „Garliavos duona“ direktoriui Andriui Railai. Stovykloje vaikus galėjome palepinti skaniais tortais ir už juos esame labai dėkingi „Kačergės vingis“ direktorei Jolantai Jasinskaitei. Taip pat ekologiškomis daržovėmis mus parėmė Janina Guobužienė. Visų rėmėjų  parama mums reiškia labai, labai daug.

Stovyklos metu labai susidraugavome su vaikais, todėl stengsimės susitikinėti kiekvieną sekmadienį ir stiprinti mūsų draugystę. Mums labai svarbu, kad vertybes, kurias puoselėjome stovykloje vaikai pritaikytų kiekvieną dieną ir jomis vadovautųsi. Vaikai yra mūsų ateitis, todėl neformalus ugdymas remiantis krikščioniškomis vertybėmis yra vienas iš mūsų prioritetų. Būkime KARTU.