top of page

Išvyka į Kauno M. K. Čiurlionio dailės galeriją (2020 06 17)

Karštą trečiadienio popietę keliavome M. K. Čiurlionio dailės galeriją apžiūrėti šiuo metu vykstančių ekspozicijų.

Aplankėme fluxus kabinetą ir sužinojome įdomių faktų apie šiuolaikinės lietuvių dailės menininko Jono Mačiūno gyvenimą bei kūrybinį procesą. Pamatėme Ay–O bei T. Saito instaliacijas. Galėjome patirti meną patys - leidomės tamsiuoju labirintu.

Samuelio Bako parodoje „Raktas į vaikystės miestą“ galėjome susipažinti su darbais ištrauktais iš dailininko atminties gelmių. Pamatėme labai skirtingų laikotarpių litografijų, abstrakcijų, alegorinio realizmo kūrinių. Ekspozicijoje – 75 S.Bako darbai, kurti 1946–2007 m., priklausantys Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus kolekcijai.

Turėjome galimybę pamatyti ir VDA Kauno fakulteto Tekstilės katedros absolventų ir dėstytojų kūrybos parodą „Tekstilė ir mes“, kurioje pamatėme daugybę kūrybingų ekspozicijų.

Buvome labai nustebinti, jog galėjome pamatyti dailininko Vytauto Dubausko parodą „Dozė“ pirmieji, nes oficialus parodos atidarymas turėjo vykti kitą dieną. Tapytojas eksponuoja savo niekur norodytus ketverių metų darbus ir kviečia diskutuoti apie tapybos aktualumą ir šiuolaikiškumą ir apie skirtingų kartų tapytojų kūrybos patirtį ir prioritetus.

Popietė buvo praleista labai turiningai ir suteikė visiems dalyviams įdomios informacijos, erdvės diskutuoti apie meną bei kultūrą ir linksmas emocijas.
31 views
bottom of page