Kelionė į šunų prieglaudą VšĮ „Penkta koja”!

Šv. Kalėdų laikotarpyje, VšĮ „Gerumo rankos“ organizavo įvairias veiklas, skirtas savanoriškai veiklai bei pagalbos kitiems skatinimui. Viena iš šių veiklų – apleistų šunų lankymas Linksmakalnyje įsikūrusioje šunų prieglaudoje VšĮ „Penkta koja“. Grupelė jaunųjų savanorių į šią vietą atvyko apsiniaukusią šeštadienio dieną – apžiūrėjo ten gyvenančius šunis, pamatė įvairiausių veislių šunis – nuo paprastų mažų mišrūnų iki gražiųjų haskių veislės šunų, pamatė jų gyvenimo sąlygas. Turbūt smagiausias laikas tiek šunims, tiek vaikams buvo šunų vedžiojimas po lauką: didžioji dauguma šunų buvo išsiilgę kontakto su žmogumi, noriai lakstė po lauką, žaidė, vizgino uodegas ir mėgavosi galimybe ištrūkti iš narvo bei nors truputį pasidžiaugti laisve.

Aplankę šunų prieglaudą ir suteikę šiek tiek laimės šunims, važiavome aplankyti vienos iš vaizdingiausių šalia Kauno esančios vietos – Kauno marių regioniniame parke įkurto Žiegždrių geologinio tako: juo eidami vaikai galėjo pamatyti vaizdingus šlaitus bei panoramas, atsiveriančias nuo Kauno marių kranto, o taip pat ir iš arčiau susipažinti su geologinio tako ypatumais. Pasirodo, take esančiuose marių šlaituose galima pamatyti ir stalaktitų užuomazgos, kurios paprastai yra matomos tik kalnų papėdėse esančiuose urvuose!

Apėjus Žiegždrių geologinį taką laukė kelionė namo, o šiose veiklose būdami kartu su vaikais galėjome pajusti, kaip smagu yra suteikti kitiems džiaugsmą, o šiuo atveju – kitų atstumtiems šunims ir bent akimirkai jiems dovanoti savo draugystę ir laiką.