Vasaros stovykla „Mano kelias’16”

VšĮ „Gerumo rankos“ rugpjūčio 8-13 dienomis organizavo jau gražia tradicija tapusią vaikų ir jaunuolių vasaros stovyklą, pavadinimu „Mano kelias“. Toks pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai, nes visos stovyklos metu buvo galima susipažinti su įvairių profesijų atstovais, klausytis jų gerųjų pavyzdžių bei vadovautis Švento rašto mokymais. Šiais metais stovykloje buvo rekordinis dalyvių skaičius, net 50 vaikų bei 12 stovyklos vadovų. Vaikai buvo iš Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos bei Bukonių.

Pirmoji stovyklos prasidėjo dar Kaune prie šv. Antano parapijos namų. Ten stovyklautojų laukė didžiulis autobusas, kuris visus nuvežė į Lazdijų rajone esančią kaimo turizmo sodybą „Vilija“. Atvykę į stovyklavietę buvome maloniai nustebinti mūsų nuolatinės rėmėjos, UAB „Kačergės vingis“ direktorės Jolantos Jasinskaitės vaišėmis. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų rūpestį, gerumą ir supratingumą. Taip pat visus džiugino nuostabūs ir labai skanūs Egidijaus Jurkevičiaus duonos kepiniai. Elvyrai Naujalienei, ūkininkui Arūnui Žėkui, Janinai Guobužienei siunčiame šilčiausią padėką ir linkėjimus už gausias vasaros gėrybes, esate nuostabūs!. Pasistiprinę po kelionės žaidėme įvairius susipažinimo žaidimus, įsikūrėme bei susipažinome su stovyklos taisyklėmis bei programa.

Kiekvieną stovyklos rytą pradėdavome mankštele, kad būtume žvalūs visą dieną. Taip pat ses. Donata pravedė nuostabią katechezę apie galimą gyvenimo kelią, ir davė užduotį grupelėms nupiešti kelią, kurį vėliau sujungsime į vieną. Tai padėjo ugdyti kūrybiškumą bei meninius jaunuolių gebėjimus. Vakare visi stovyklos dalyviai sulaukė net dviejų staigmenų, kurios buvo itin malonios. Pirmoji iliuzinisto Modesto Petriko programa į kurią buvo įtraukti dauguma stovyklos dalyvių. Pasirodymo metu netrūko juoko, šypsenų bei audringų plojimų. Vaikai drąsiai klausinėjo apie iliuzionisto profesiją, sudėtingiausius triukus bei prašė autografų. Visai sutemus DJ Faustas pristatė savo profesiją ir stovyklavietėje padarė tikrą diskoteką. Šokių aikštelė buvo perpildyta, o mažieji stovyklautojai negalėjo atplėšti akių nuo Fausto bei vis bandė suprasti kaip yra miksuojamos dainos ir ką reiškia šviečiantys mygtukai. Labai dėkojame Modestui ir Faustui, kad atvyko ir savo buvimu pavertė stovyklą tiesiog magiška.

Trečioji stovyklos diena buvo išskirtinė, nes vadovų rolę perėmė vyresnieji stovyklautojai. Paugliai birželio mėnesį vykusios stvyklos metu sugalvojo programą, kurią su mūsų pagalba įgyvendino Lazdijuose. Labai džiaugiamės ir didžiavomės jaunuoliais, kurie taip nuoširdžiai ir atsakingai priėmė šį iššūkį bei viską atliko nepriekaištingai. Taip pat sulaukėme VšĮ „Hope for football“ narių Stefano ir Kristinos, kurie svariai prisidėjo prie stovyklos. Džiaugėmės, kad Stefano pavyzdys ir meilė futbolui užkrėtė ir stovyklautojus. Vakare jaunieji stovyklos vadovai suorganizavo lobių ieškojimą, kurį laimėjo patirtis ir greitis – „Ex vadovai“. Visą dieną vainikavo talentų pasirodymai. Džiugu, kad turime tiek daug gabių vaikų, kurie šoka, dainuoja, nuostabiai piešia, sportuoja ar tiesiog domisi istorija.
Pasieniečiai, tai dar viena profesija, kuri buvo daugumai stovyklautojų nežinoma ir svetima. Džiaugiamės, kad pasienio pareigūnai sutiko atvykti į mūsų stovyklą, pristatė naudojamą techniką bei savo didžiausius pagalbininkus – šunis. Visi stebėjome įspūdinga šunų pasirodymą, jų paklusnumą šeimininkams bei galėjome išbandyti pareigūnų rūbus, ginklus bei užduoti norimus klausimus. Pareigūnai noriai papasakojo ką reikia daryti, norint ginti savo Tėvynės sienas. Pasistiprinę keliavome į žygį, kurį įveikė tik patys stipriausi. Kiekvienas galėjo pagalvoti apie savo gyvenimo kelią bei ateitį, kurią kuriame mes patys.

Priešpaskutinę dieną visų laukė olimpinės žaidynės, kuriose buvo galima išbandyti jėgas krepšinio, futbolo, kvadrato ar bėgimo rungtyse. Kiekvienas suprato, kad norint siekti aukščiausių rezultatų, reikia labai daug treniruotis ir dirbti, nes įgūdžiai savaime neatsiranda. Po aršių varžybų vykome į Metelių regioninį parką, kuriame buvo labai šiltai priimti. Ten turėjome puikų pikniką bei laiką kartu. Taip pat sužinojome, kad vėžliai gyvena Lietuvoje bei jų yra gausu Dzūkijoje. Labai dėkojame visam Metelių regioninio parko personalui už tokią jaukią viešnagę. Paskutinis lankytinas objektas buvo Metelių apžvalgos bokštas, kuris tapo iššūkiu bijantiems aukščio. Nuo šio bokšto atsiveria nuostabi Dzūkijos panorama. Už transportą dėkojame Lazdijų merui Artūrui Margeliui. Paskutinį stovyklos vakarą vainikavo Taize pamaldėlės.

Paskutinę dieną netrūko šurmulio bei ašarų, nes visiems teks atsisveikinti. Iš tiesų stovykloje vaikai susirado naujų draugų ir labiau pažino tuos, kurie jau yra nepirmą kartą mūsų organizuojamose stovyklose. Džiaugiamės, kad stovykloje savanoriavo nuostabūs vadovai Sonata, Marius, Edgaras, Kristina, Stefano, Simas ir Rimas. Jūsų pagalbą tiesiog neįkainojamą, nuoširdžiai Jums dėkojame. Iki kitų susitikimų!

Projektą dalinai finansavo Kauno miesto savivaldybė.